დღეს არის დიდი ზეიმი, ყველამ აღიარა, რომ ხალხის ნება და ხალხის ხმა გაიგეს, ეს არის მთავარი - სალომე ზურაბიშვილი თავისუფლების მოედანზე სახალხო ზეიმს შეუერთდა
საქართველო, თბილისი - 18:03 | 15.12.2023 ნანახია: 1251
დღეს არის დიდი ზეიმი, ყველამ აღიარა, რომ ხალხის ნება და ხალხის ხმა გაიგეს, ეს არის მთავარი, – ამის შესახებ საქართველოს პრეზიდენტმა, სალომე ზურაბიშვილმა ჟურნალისტებს თავისუფლების მოედანზე განუცხადა, სადაც ქვეყნისთვის კანდიდატის სტატუსის მინიჭებასთან დაკავშირებით სახალხო საზეიმო ღონისძიება მიმდინარეობს.
„გილოცავთ. დღეს მოვედი, რადგან მიხარია როგორც თითოეულ ქართველს, რომ ჩვენ ერთი დიდი ნაბიჯით ახლოს ვართ ევროპასთან. აქ მოსვლით მინდა, ვუთხრა საქართველოს, რომ არის ერთი საკითხი, რომელზედაც ყველა ერთიანი უნდა ვიყოთ, ეს არის ჩვენი ევროპული მომავალი. ეს ვალდებულება ჩვენ გვაქვს აღებული ჩვენი ბავშვებისა და მომავალი თაობის წინაშე. ყველამ აღიარა, რომ ხალხის ნება და ხალხის ხმა გაიგეს, მოისმინეს და ეს არის მთავარი. ეს გადაწყვეტილება არის ძალიან მნიშნელოვანი ნაბიჯი ევროპისკენ, რომელსაც მე ვულოცავ სრულიად საქართველოს, აქ მდგომ ადამიანებს, ვინც არ უნდა იყვნენ, რა მხარესაც არ უნდა იდგნენ სხვა პოლიტიკურ საკითხებზე, ვულოცავ რეგიონებში მყოფ ადამიანებს, ვულოცავ აფხაზეთსა და სამხრეთ ოსეთში ჩვენს მოქალაქეებს, რომლებსაც ასევე უხარიათ დღევანდელი დღე. ეს არის დიდი ზეიმი და ძალიან მიხარია, რომ ყველა ერთად დგას“, – განაცხადა სალომე ზურაბიშვილმა.