საქართველოს მოსახლეობის აბსოლუტური უმრავლესობის არჩევანია ძლიერი საქართველო ევროკავშირთან და ნატო-სთან ერთად - გიორგი ვაშაძე
საქართველო, თბილისი - 14:14 | 03.10.2023 ნანახია: 1039„საქართველოს მოსახლეობის აბსოლუტური უმრავლესობის არჩევანია ძლიერი საქართველო ევროკავშირთან და ნატო-სთან ერთად. საქართველოს მოქალაქეებს უნდათ, რომ იყვნენ ისეთივე ეკონომიკურად ძლიერი, დემოკრატიულად მყარი, ისეთივე თავისუფალი და უსაფრთხო ქვეყანა, როგორიც არის ევროკავშირის წევრი ქვეყნები“, - განაცხადა პარლამენტის წევრმა გიორგი ვაშაძემ პარლამენტის პლენარულ სხდომაზე.
მისივე თქმით, ევროკავშირის 27 სახელმწიფოს შორისაც თითქმის კონსესუსია და მათაც უნდათ საქართველო ევროკავშირის წევრებს შორის იხილონ.
„გვეუბნებიან, მოდით მოგვეხმარეთ, გადადგით ნაბიჯები იმისთვის, რომ ჩვენც დაგეხმაროთ, რათა ღია კარი უბრალოდ ღია კარი კი არ იყოს, არამედ ვიყოთ ღირსეულნი ღირსეულთა შორის, ვიყოთ ევროკავშირის სრულუფლებიანი წევრი. რა ხდება ამ დროს საქართველოში? საზოგადოება მკაფიოდ ამ პოზიციაზეა, ოპოზიცია ერთიანია და ამბობს, რომ ევროკავშირია ჩვენი მომავალი და ვხედავთ ხელისუფლებაში მოკალათებულ პოლიტიკურ დაჯგუფებას, რომელიც სისტემურ და მუდმივ საბოტაჟშია ევროინტეგრაციის კუთხით“, - განაცხადა გიორგი ვაშაძემ.
ოპოზიციონერმა დეპუტატმა დღეს, ბათუმში საკონსტიტუციო სასამართლოში მიმდინარე პრეზიდენტის იმპიჩმენტის პროცესს, „დიდი ფარსი და შოუ“ უწოდა.
„სად არის საქართველოს მოქალაქის ინტერესი აქ? სად არის იმ ადამიანების ინტერესი, რომლებმაც თუნდაც თქვენ დაგიჭირათ მხარი. სად არის საქართველოს ევროინტეგრაციაში მიმავალი გზის მხარდაჭერის ინტერესი?“ - აღნიშნა გიორგი ვაშაძემ.