"ქუჩაში დავიძახე "სლავა უკრაინე", "სლავა რასიეო" ერთმა მომაძახა, მოხვდა მერე ყურის ძირში" - ალეკო ელისაშვილი
საქართველო, თბილისი - 16:09 | 18.11.2022 ნანახია: 618
პარტია "მოქალაქეების" ლიდერმა, დეპუტატმა ალეკო ელისაშვილმა პარლამენტში სიტყვით გამოსვლის დროს პრემიერს მოუწოდა, საქართველოში ჩამოსული რუსეთის მოქალაქეები დააბრუნოს უკან, რუსეთში, სანამ "ქუჩაში ანგარიშსწორებები წავა". სხდომაზე ის მოჰყვა, რომ ერთ-ერთს თავადაც მიაყენა ფიზიკური შეურაცხყოფა.
"თქვენ ხართ პრემიერ-მინისტრი, გაქვთ უფლებამოსილება, მოკიდეთ ამ გათახსირებულებს ხელი და გაუშვით, დააბრუნეთ უკან თავის რუსეთში, სანამ თავი არ გაუჩეჩქვეს და თავი არ დაკლეს შუა ქუჩაში. ლევანი [იოსელიანი] მაფრთხილებს არ ილაპარაკოო, მაგრამ არ ვაგებ ჩემ თავზე პასუხს, სადმე რომ გადავეყარო.
არ დავმალავ, ამას წინ უცხოელი სტუმრები მყავდა, ქუჩაში მოვდიოდი, დავიძახე "სლავა უკრაინეო", "სლავა რასიეო" ერთმა მომაძახა და მოხვდა მერე ყურის ძირში. დეპუტატი ვარ, თმენის ვალდებულება მაქვს, მაგრამ არის საკითხები, სადაც არანაირი ვალდებულებები და კანონები არ მესმის. კარგად დაიჩეჩქვა ის რუსი", - თქვა ელისაშვილმა.