თქვენ ხართ დამნაშავე, იმაში რომ დღეს საქართველოს არ აქვს ევროკავშირის სტატუსი - ვაშაძე ღარიბაშვილს
საქართველო, თბილისი - 13:16 | 18.11.2022 ნანახია: 494
„თქვენ ხართ დამნაშავე, იმაში რომ დღეს საქართველოს არ აქვს ევროკავშირის სტატუსი“, - მიმართა პარტია „სტრატეგია აღმაშენებლის“ ლიდერმა, გიორგი ვაშაძემ ირაკლი ღარიბაშვილს პარლამენტში, სადაც პრემიერ-მინისტრის ინტერპელაციის წესით უსმენენ.
"თქვენ, სამწუხაროდ, არ ირჩევთ ევროპის ცენტრს და არ ირჩევთ ძლიერ გზას თქვენი კენჭისყრის გზაზე. თქვენი რუსული მხარე, იმიტომ, რომ გსურს გსურს ოლიგარქიული რეჟიმი, სადაც ელიტა რეგიონში, ყველა ღარიბია. რაც შეეხება ჩვენ ყველანი ერთად, ყველა გაგებით პასუხს“, - განაცხადა გიორგი ვაშაძემ.
მან "ქართული ოცნების" ლიდერების კომენტარზე, რომლებიც ამბობენ, რომ საქართველოს ევროკავშირის კანდიდატის კანდიდატი არ არის მისცეს, რომ ის ომში არ ჩაერთო. "ერთი ციტატა მინდა მოვიყვანო: "კანდიდატის სტატუსს არ იძლევა იმის მიზეზი, რომ საქართველო არ ჩაერთო ომში" - მე მინდა ნამდვილად გთხოვოთ, რომ ხელი შევუწყვიტო, ვინ დაეთანხმოს ამ განცხადებას. არ მოგცემთ კანდიდატის სტატუსსო?!“ - ჰკითხა საქართველოს პრემიერს გიორგი ვაშაძემ.
ირაკლი ღარიბაშვილი პარლამენტში "სტრატეგია აღმაშენებელმა" დაიბარა.