თინა ხიდაშელი: მე მაქვს აბსოლუტური კომფორტი, რომ პროკურატურამ დაიწყო ეს გამოძიება
საქართველო, თბილისი - 10:18 | 02.03.2016 ნანახია: 1880
თავდაცვის მინისტრის, თინა ხიდაშელის, თქმით, სამხედრო დოკუმენტაცია არის მკაცრი აღრიცხვის ყველაზე უფრო მაღალი სისტემურობის შემცველი დოკუმენტაცია და ვერავინ ვერაფერს განსხვავებულს ვერ ნახავს.
“სამხედრო დოკუმენტაცია და სამხედრო დისციპლინა, ეს არის, ალბათ, მკაცრი აღრიცხვის ყველაზე უფრო მაღალი სისტემურობის შემცველი დოკუმენტაცია. ამიტომ ვამბობ, რომ ვერავინ ვერაფერს განსხვავებულს ვერ ნახავს იქ. ოღონდ აქ არის მთავარი პრობლემა, რომელიც მე დავინახე პროკურატურის მხრიდან. პიროვნულად მე, როგორც თინა ხიდაშელს, მაქვს აბსოლუტური კომფორტი, რომ პროკურატურამ დაიწყო ეს გამოძიება იმიტომ, რომ კიდევ ერთხელ დადასტურდება, რომ ეს არის ჩვეულებრივი, დადგმული, შეკვეთილი კამპანია ადამიანის წინაამდეგ, რომლის ატანაც არ შეუძლიათ,“ - განაცხადა თინა ხიდაშელმა რუსთავი 2-ის გადაცემა ”არჩევანში”. .
ხიდაშელი ასევე შოთაძის გადაწყვეტილებაზე საუბრობს
“მე მაინც მგონია, რომ შოთაძემ მიიღო ეს გადაწყვეტილება. ამაში აბსოლუტურად გულწრფელი ვარ. მე მართლა მჯერა ამისი იმიტომ, რომ იმდენად მარტივი საქმეა და ეს საქმე ყველამ იცოდა და მათ შორის შოთაძემაც, თუ ის დაინტერესებული იყო. იმდენად მარტივი საქმეა, რომ ხომ უნდა სცოდნოდა, რაზე მიდიოდა, რომ ამას ყურს ვერსაიდან ვერ მოაბამდა," - აღნიშნა ხიდაშელმა.