ბიძინა ივანიშვილის წერილი გამსჭვალულია პატრიოტული სულისკვეთებით - მიხეილ სარჯველაძე
საქართველო, თბილისი - 12:28 | 27.07.2022 ნანახია: 485
საქართველოს პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვის კომიტეტის თავმჯდომარე მიხეილ სარჯველაძე "ძალიან მაღალ შეფასებას" აძლევს ბიძინა ივანიშვილის წერილს, რომელიც მისი თქმით, "პატრიოტული სულისკვეთებით" არის გამსჭვალული.
სარჯველაძის თქმით, "მნიშვნელოვანია, ყველაფერს თავისი სახელი დაერქვას და მოისპოს ყველანაირი მცდელობა საფუძველშივე, რაც შეიძლება ითვალისწინებდეს საქართველოს პაიკის სახით აღქმას".
"არაერთხელ მოგვისმენია უკრაინელი მაღალჩინოსნების მხრიდან პირდაპირი მოწოდება საქართველოს ომში ჩართვაზე. ასევე შეგვიძლია, გავიხსენოთ ქვეყნის შიგნით ზოგიერთი პოლიტიკური მოღვაწის განცხადებები იმის თაობაზე, რომ რამენაირად წაეხალისებინათ ის მოძრაობა, რომელიც მილიტარისტულად იქნებოდა განწყობილი. რა თქმა უნდა, ამ მოსაზრებებს სჭირდება შეწინააღმდეგება, რომ ეს არ გახდეს ტალღა, რომელიც ამ შემთხვევაში შეიძლება აღმოჩნდეს საქართველოსთვის კრიტიკულად პრობლემური და ეგზისტენციალური პრობლემების გამჩენი. მნიშვნელოვანია, ამას დროულად წინ აღვუდვეთ, ყველაფერს თავისი სახელი დაერქვას და მოისპოს ყველანაირი მცდელობა საფუძველშივე, რაც შეიძლება ითვალისწინებდეს საქართველოს პაიკის სახით აღქმას", - განაცხადა სარჯველაძემ.