დავით ნარმანია: ბიზნესის ხელშეწყობა მერიის ერთ-ერთი პრიორიტეტია
საქართველო, თბილისი - 17:11 | 26.02.2016 ნანახია: 1766
ბიზნესის ხელშეწყობა ჩვენს ერთ-ერთ მთავარ ამოცანად რჩება - ამის შესახებ თბილისის მერმა დავით ნარმანიამ გადაცემა „ბიზნესკონტაქტში“ განაცხადა.
დავით ნარმანიამ დედაქალაქის მერიაში მიმდინარე სტრუქტურულ ცვლილებებზე ისაუბრა და განაცხადა, რომ ბიზნესის მხარდაჭერის მიმართულებით რეფორმებს და პროექტებს ეკონომიკური განვითარების სამსახური გააგრძელებს.
„ბიზნესის ხელშეწყობა ჩვენს ერთ-ერთ მთავარ ამოცანად რჩება, განსაკუთრებულ აქცენტს ვაკეთებთ სერვისების მიწოდებაზე, სერვისის მიწოდების პროცედურების გამარტივებაზე. არის სექტორები, რომელთაც ჩვენი მხრიდან მხარდაჭერა ჭირდებათ. როდესაც ჩვენ მოვედით ხელისუფლებაში, ეკონომიკურ სამსახურს ეკონომიკური პოლიტიკის სამსახური ერქვა. თუმცა პოლიტიკას ეკონომიკის სექტორში ცენტრალური მთავრობა ატარებს. ევროპის ძალიან ბევრი ქვეყნის გამოცდილებაზედაყრდნობით ჩვენს ეკონომიკურ სამსახურს ერქმევა ეკონომიკური განვითარების სამსახური და ის განახორციელებს ბიზნესის განვირთარებასთან დაკავშირებულ პროექტებს და პროგრამებს. კვლევის და საერთაშორისო პრაქტიკის ანალიზის საფუძველზე მივიღეთ გადაწყვეტილება, რომ ეკონომიკურ განვითარებასთან დაკავშირებული უწყებები ერთ სამსახურში გაერთიანდეს“,- განაცხადა დავით ნარმანიამ.