ვაძლიერებთ საქართველოსთვის ზოგიერთ ბერკეტს. პროცესი გაგრძელდება მადრიდის სამიტამდე და იქაც გავაგრძელებთ მხარდაჭერას - ხავიერ კოლომინა
საქართველო, თბილისი - 13:33 | 27.04.2022 ნანახია: 459
ნატოს გენმდივნის სპეციალურ წარმომადგენელს მოუსმინეს პარლამენტის თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტის სხდომაზე. შეხვედრა ხავიერ კოლომინასთან დახურულ ფორმატში მიმდინარეობდა. ცნობილია, რომ ძირითადი განსახილველი თემები ნატო-საქართველოს ურთიერთობები, ჩრდილო ატლანტიკური ალიანსის პრიორიტეტები და რეგიონის უსაფრთხოება იყო. მანამდე, კოლომინა საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარესა და დეპუტატებს შეხვდა.
NATO-ს გენერალური მდივნის სპეციალური წარმომადგენელი სამხრეთ კავკასიასა და ცენტრალურ აზიაში განცხადებით, მოხსენება ეხებოდა, როგორც რეგიონში უსაფრთხოების საკითხებს, ასევე, პოლიტიკურ თემებს. გარდა ამისა, მან ისაუბრა ნატო - საქართველოს ურთიერთობაზე და აღნიშნა, რომ საქართველო არის ნატოს ღირებული პარტნიორი და ეს თანამშრომლობა გაგრძელდება.
"ჩვენ ფოკუსირებულები ვართ, როგორც უსაფრთხოების მიმართულებით საქართველოში, ასევე, პოლიტიკურ თემებზე. საქართველო ჩვენი ღირებული პარტნიორია, ჩვენ შორის არსებული ურთიერთობა შესანიშნავია. ვაძლიერებთ საქართველოსთვის ზოგიერთ ბერკეტს, რადგან ნდობა თქვენი ქვეყნისადმი მაღალია. გვაქვს პოლიტიკური დიალოგი, რუსეთის ომმა უკრაინაში ტექტონიკური ცვლილებები გამოიწვია ყველგან. ჩვენ გვექნება ყველა პარტნიორთან მჭიდრო კომუნიკაცია, პროცესი გაგრძელდება მადრიდის სამიტამდე და იქაც გავაგრძელებთ საქართველოს მხარდაჭერას”, -აცხადებს ხავიერ კოლომინა.