იგეგმება პროვოკაცია ოკუპირებულ ტერიტორიებზე. რუსეთი საქართველოს მოსთხოვს ნეიტრალიტეტის გამოცხადებას და მთავრობა ამისთვის მზად იქნება - სააკაშვილი
საქართველო, თბილისი - 13:41 | 17.03.2022 ნანახია: 387
სხვადასხვა დიპლომატიური წყაროებიდან და მათ შორის ერთ-ერთი სერიოზული ქვეყნის სპეცსამსახურიდან, მომივიდა ინფორმაცია, რომ მზადდება ძალიან დიდი პროვოკაცია საქართველოს წინააღმდეგ, - ამის შესახებ საქართველოს ყოფილმა პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა სასამართლო პროცესზე განაცხადა.
მისი თქმით, პროვოკაციები ოკუპირებულ ტერიტორიებზე იგეგმება, საბოლოო მიზანი კი საქართველოს მიერ ნეიტრალიტეტის გამოცხადებაა.
"მუდმივად არის ლაპარაკი, რომ საქართველოში არის ომის პარტია... ომზე საუბრობენ მუდმივად და ჩემგან სიტყვა ომი არასოდეს არ ყოფილა. ეს სერიოზულად დასაფიქრებელია.
მივხვდი, გავშიფრე რას აკეთებენ და რას აპირებენ, მას შემდეგ, რაც მივიღე ინფორმაცია. საქმე იმაშია, რომ საუბარი არის იმ გეგმაზე, რომლის თანახმადაც, იგეგმება პროვოკაცია ჩვენი ოკუპირებული ტერიტორიების შიგნით და გამყოფ ხაზთან, რის შემდეგაც ეს პროვოკაცია დაჰბრალდება საქართველოს ოპოზიციურ ჯგუფებს, რის შემდეგაც რუსეთის მთავრობა მოსთხოვს საქართველოს მთავრობას დაუყოვნებლივ ნეიტრალიტეტის გამოცხადებას და საქართველოს მთავრობა მზად იქნება, გამოაცხადოს ნეიტრალიტეტი, ამავე დროს პრაქტიკულად დაასრულოს საქართველოში ოპოზიციის საქმიანობა...
დაამზადეს სპეციალური ვიდეოკლიპიც. რომელიღაც პროვოკაციული ჯგუფი გამოდის და სანამ ტანკები გავიდა ცხინვალიდან და აფხაზეთიდან, შევვარდეთ და ავიღოთო. ეს არის ეფ-ეს-ბე-ში დამზადებული. მოვუწოდებ ყველა პოლიტიკოსს, მე ვზომავ ყველა ჩემს სიტყვას და თქვენც აწონ-დაწონეთ. ახლა მათ უნდათ, წამოგვაგონ პროვოკაციაზე. არცერთი მოწოდება არ უნდა წამოვიდეს იმ მიმართულებით, რომ ჩვენ სადღაც უნდა წავიდეთ და რაღაც უნდა ავიღოთ. რუსეთი მარცხდება უკრაინაში კატასტროფულად, ჩვენები იმარჯვებენ", - თქვა მიხეილ სააკაშვილმა.