ქართული ინტერნეტსივრცე შესაძლოა, რუსეთის ხელში აღმოჩნდეს - ირაკლი ალასანია
საქართველო, თბილისი - 23:10 | 06.02.2016 ნანახია: 1975
თავისუფალი დემოკრატების ლიდერის, ირაკლი ალასანიას, მტკიცებით, სტრატეგიული ოპტიკურ-ბოჭკოვანი არხი შესაძლოა, რუსეთის ხელში აღმოჩნდეს.
როგორც ირაკლი ალასანიამ კურიერის პირდაპირ ეთერში განაცხადა, ხელისუფლება მის გასხვისებაზე მუშაობს.
თავისუფალი დემოკრატების ლიდერი ამ ინფორმაციას "საგანგაშოს" უწოდებს და განმარტებებს ითხოვს.
„სტრატეგიული ოპტიკურ-ბოჭკოვანი არხი, რომლითაც იღებს საქართველო ინტერნეტს და მიბმულია ევროპასთან, მის გასხვისებაზე მოლაპარაკებები მიმდინარეობს. აღსანიშნავია, რომ აქამდე ეს იყო ქართული კომპანიის ხელში და გვაქვს ინფორმაცია, რომ, სავარაუდოდ, ამას რუსული კომპანია ვიმ-პელ-კომი შეიძლება დაეპატრონოს. ეს ინფორმაცია იმდენად მნიშვნელოვანია ჩვენი ქვეყნის უსაფრთხოებისთვის, რომ აუცილებელია, განმარტება გააკეთოს ეროვნულმა მარეგულირებელმა კომისიამ. დღევანდელ მსოფლიოში იმდენად დიდია რისკი კიბერთავდასხმების, რომ ეს საკმაოდ საგანგაშო ინფორმაციაა,“ - აცხადებს ირაკლი ალასანია, რომლის თქმითაც, არსებულ თემაზე განმარტებების მოთხოვნით თავისუფალმა დემოკრატებმა კომუნიკაციების ეროვნულ მარეგულირებელ კომისიას წერილობით მიმართეს.
ცნობისთვის, ეს კომპანია რუსეთის მიერ ოკუპირებულ აფხაზეთშიც ოპერირებს.