ეს არის ძალიან სერიოზული დარტყმა ჩვენი ქვეყნის სუვერენიტეტზე - გიორგი აბაშიშვილი მუხთარლის საქმეზე
საქართველო, თბილისი - 15:36 | 01.06.2017 ნანახია: 1386
უმძიმესი ფაქტია, როდესაც ხდება ადამიანის გაქრობა ქვეყნიდან, ამ შემთხვევაში საზღვრის ტიპს აბსოლუტურად არ აქვს მნიშვნელობა, - ამის შესახებ საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის უფროსმა გიორგი აბაშიშვილმა აზერბაიჯანელი ჟურნალისტის, აფგან მუხთარლის საქმეზე კომენტირებისას, ჟურნალისტებს განუცხადა.
მისივე შეფასებით, ეს არის ძალიან სერიოზული გამოწვევა და დარტყმა ჩვენი ქვეყნის სუვერენიტეტზე.
”ჟურნალისტის ადვოკატის მიერ გაკეთებული განცხადებები არის უკიდურესად შემაშფოთებელი და დამაფიქრებელი. ცხადია, უმძიმესი ფაქტია, როდესაც ხდება ადამიანის გაქრობა ქვეყნიდან და ამ შემთხვევაში საზღვრის ტიპს აბსოლუტურად არ აქვს მნიშვნელობა. ეს არის ძალიან სერიოზული გამოწვევა და დარტყმა ჩვენი ქვეყნის სუვერენიტეტზე. ბუნებრივია, ქვეყანაში, რომელსაც აქვს ამბიცია და რეალურად არის კიდეც ადამიანისის უფლებების, სიტყვისა და გამოხატვის თავისუფლების დაცვის მიმართულებით რეგიონში ლიდერი ქვეყანა, არ უნდა ჩნდებოდეს ასეთი ტიპის კითხვები, თუმცა კითხვების გაჩენისგან დაზღვეულები არ ვართ. ასეთი ტიპის კითხვები უკვე არსებობს. უსწრაფესად უნდა გაეცეს მათ პასუხი შესაბამისი სახელმწიფო სტრუქტურების მხრიდან. ბუნებრივია, ამ შემთხვევაში იგულისხმება უსაფრთხოებაზე პასუხისმგებელი სახელმწიფო სტრუქტურები”, - განაცხადა გიორგი აბაშიშვილმა.