დღეს, ,,მოითხოვე ქართული“ კამპანიის ფარგლებში დამზადებული დაგროვებითი ბარათის პრეზენტაცია გაიმართება
საქართველო, თბილისი - 10:54 | 25.04.2017 ნანახია: 1323
დღეს, 14:30 საათზე, საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციაში ,,მოითხოვე ქართული“ კამპანიისფარგლებში დამზადებული დაგროვებითი ბარათის პრეზენტაცია გაიმართება.
პრეზიდენტის სარეზერვო ფონდის დაფინანსებით შექმნილი ქართული პროდუქციის დაგროვებისბარათის მიზანია ქართული პროდუქციის გაყიდვების სტიმულირება და ქართულ პროდუქციაზემომხმარებლის მოთხოვნის გაზრდა.
დაგროვებით ბარათზე ქართული პროდუქციის შეძენისას მომხმარებელს ვირტუალური ქულები - ე.წ. ,,ქართულები “ დაერიცხება. ბარათის მფლობელები ავტომატურად ჩაერთვებიან კონკურსში, რომელიცყოველთვიურად გამოავლენს ყველაზე მეტი ,,ქართულების“ მფლობელებს. გამარჯვებულებსწამახალისებელ საჩუქრებს გადასცემენ პროექტის პარტნიორი ქართული კომპანიები.
ამ ეტაპზე დამზადდა 20 000 ბარათი. ,,მოითხოვე ქართული“ არის საქართველოში პირველი, ყრუ პირებზეადაპტირებული ბარათი, რომლის სახელწოდება და გამოყენების ინსტრუქცია წარმოდგენილია ჟესტურენაზეც.
პროექტს პრეზიდენტის სარეზერვო ფონდის დაფინანსებით ააიპ „მოითხოვე ქართული“ ახორციელებს.პროექტის პარტნიორია „უნიქარდი“, „ფუდმარტი“, „სმარტი“ და ქართული პროდუქციის მწარმოებელი 37კომპანია.
პრეზენტაციას დაესწრებიან საქართველოს პრეზიდენტი, პრეზიდენტის ადმინისტრაციის უფროსი,სამთავრობო და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები, ქართული წარმოების განვითარებაზეორიენტირებული ადგილობრივიდა საერთაშორისო ორგანიზაციები, ბიზნესმენები.
პროექტის პრეზენტაცია პარტნიორი კომპანიების მიერ წარმოებული პროდუქციის გამოფენა-დეგუსტაციით დასრულდება.