ირაკლი კობახიძე კორეის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარეს შეხვდა
საქართველო, თბილისი - 10:39 | 02.04.2017 ნანახია: 1459ბანგლადეშში ოფიციალური ვიზიტით მყოფი საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე მაღალი რანგის შეხვედრებს მართავს.
დღეს გამართულ ორმხრივ შეხვედრაზე ირაკლი კობახიძე და კორეის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარე, სიი კიუნ ჩუნგი გაცვლითივიზიტის შესახებ შეთანხმდნენ. როგორც მხარეებმა აღნიშნეს, გაცვლითი ვიზიტი ორ ქვეყანას შორის ურთიერთობების გაღრმავებას კიდევ უფორშეუწყობს ხელს.
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარემ და სიი კიუნ ჩუნგმა საპარლამენტთაშორისო ურთიერთობების გაძლიერების მნიშვნელობის შესახებისაუბრეს და იმედი გამოთქვეს რომ თანამშრომლობა მომავალში უფრო გაღრმავდება.
ირაკლი კობახიძემ კორეის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარეს საქართველოში განხორციელებული და მიმდინარე რეფორმები გააცნო.ქართულმა მხარემ კორეის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარეს საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობის მხარდაჭერისთვისმადლობა გადაუხადა და ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული რთული ვითარება გააცნო. შეხვედრაზე საქართველოს ეკონომიკური დატურისტული პოტენციალი განიხილეს.
ირაკლი კობახიძემ და კორეის რესპუბლიკის ეროვნული ასამბლეის თავმჯდომარემ საქართველოს ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებშიინტეგრაციის პროცესზე, ევროკავშირთან ასოცირების შეთანხმებისა და ევროკავშირთან ღრმა და ყოვლისმომცველი თავისუფალი სავაჭრო სივრცისშესახებ შეთანხმების იმპლემენტაციის საკითხებზე ისაუბრეს.
შეხვედრას საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარე სოფიო ქაცარავა, საპარლამენტო უმცირესობის ლიდერი დავით ბაქრაძე, იურიდიულსაკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე დავით მათიკაშვილი, საქართველოს პარლამენტის აპარატის უფროსი ნიკოლოზ ნათენაძე დასაქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის კაბინეტის უფროსი ნიკოლოზ სამხარაძე დაესწრნენ.