ვიქტორ დოლიძე და ზურაბ აბაშიძე ,,ქართულ ოცნებასთან“ თანამშრომლობას არ გამორიცხავენ
საქართველო, თბილისი - 18:12 | 13.10.2016 ნანახია: 2601
ვიქტორ დოლიძე და ზურაბ აბაშიძე ,,ქართულ ოცნებასტან“ თანამშრომლობას არ გამორიცხავენ. დოლიძის განცხადებით თანამშრომლობის შესაძლებლობას არ პარლამენტში ყოფნისას გამორიცხავდა.
მისივე თქმით, მხარს უჭერს ,,თავისუფალი დემოკრატების“ განახლებულ შემადგენლობას.
,,ყოველთვის არის, როცა რაღაც ეტაპი ხდება ცხოვრებაში. ზუსტად ამგვარ ვითარებაში ვარ ახლა, რაც ნორმალურია, მე ამ პარტიას და ახალგაზრდებს გვერდში დავუდგები. ჩვენ რომ პარლამენტში შევსულიყავით, ქვეყნისთვის იქნებოდა კარგი, მაგრამ პატივს ვცემთ თავისუფალ არჩევანს. არავის შევხვედრივარ, ბევრი ჭორი დადის. პოლიტიკაში რომ ვიყავი, მაშინ არ გამოვრიცხავდი და ბუნებრივია არც ახლა გამოვრიცხავ. ეს თემა ბუნებაში არ არსებობს და ჩემგან ამაზე კომენტარი არასერიოზული იქნება,"- განაცხადა ვიქტორ დოლიძემ.
რაც შეეხება ,,თავისუფალი დემოკრატების“ კიდევ ერთ ყოფილ წევრს, ზურაბ აბაშიძეს, მისი თქმით, ერთადერთი რასაც გამორიცხავს ,,ნაციონალირ მოძრაობასთან“ ერთად ყოფნაა.
,,მე არაფერი გადაწყვეტილება და არც ირაკლის, არ მიგვიღია ერთმანეთის გარეშე, ერთად მივიღეთ. არავისთან შეხვედრა არ ყოფილა, არანაირი შემოთავაზება არ არის. არაფერს არ გამოვრიცხავ ცხოვრებაში, ერთადერთი გამორიცხულია, რომ ვიყო ,,ნაციონალირ მოძრაობასთან“ ერთად. ,,ქართულ ოცნებასთან“ ერთად ჩვენ ძალაინ სერიოზული ბრძოლა გამოვიარეთ და 2012 წელს სააკაშვილის რეჟიმი დავამარცხეთ, მათსა და ჩვენს შორის გზები გაიყო, მაგრამ ბევრი ადამიანია, რომელიც ახლოა ჩემთვის, რადგან მათთან ერთად გვიბრძოლია," - აღნიშნა ზურაბ აბაშიძემ.