საზოგადოების უმრავლესობამ უკვე მოახერხა არჩევნების გაკეთება გონებით და გააზრებით - ბიძინა ივანიშვილი
საქართველო, თბილისი - 12:52 | 08.10.2016 ნანახია: 1469
ექსპრემიერი ბიძინა ივანიშვილი აცხადებს, რომ საზოგადოების უმრავლესობამ უკვე მოახერხა არჩევნების გაკეთება გონებით და გააზრებით. მთაწმინდაზე მეოთხე საარჩევნო უბანზე ხმის მიცემის შემდეგ მან ასევე აღნიშნა, რომ წინასწარი კვლევებით, მოხდა მნიშვნელოვანი გარდატეხა საზოგადოებაში.
"ვფიქრობ, რომ მოსახლეობის უდიდესმა ნაწილმა უნდა მოხერხოს და გააკეთოს არჩევანი. უფრო სწორად, მოახერხებს და გააკეთებს არჩევანს აზრით, გონებით და არა ემოციებით. გააზრებულად და არა რწმენით. მხედველობაში მაქვს, რა თქმა უნდა, არა რელიგიური. ჩვენ უახლეს ისტორიაში მოვახერხეთ, რომ ვიღაცის გვჯერა, რაღაც დროს, რაღაც მომენტში, გვწამს და ამ რწმენის მიხედვით წლების განმავლობაში ვახერხებთ დავუჭიროთ მხარი ვიღაც პარტიას ან ვიღაც პოლიტიკოსს. დღევანდელი არჩევნები განსაკუთრებულია იმით, რომ ჩვენი საზოგადოების ძირითადმა ნაწილმა მოახერხა გონებით და აზრით გაეკეთებინა არჩევანი. მე ამას წინასწარი კვლევებით გესაუბრებით. ვიცი, რა მდგომარეობაა საქართველოში და ვფიქრობ, რომ ხარისხობრივი გარდატეხა მოხდა, რამეთუ საზოგადოების უმრავლესობამ უკვე მოახერხა გონებით, გააზრებით არჩევნების გაკეთება. ამას ველოდები დღევანდელი არჩევნებისგანაც", - აგანაცხადა ივანიშვილმა.