საარჩევნო პროცესს საქართველოში რამდენიმე ასეული დამკვირვებელი დააკვირდება - ეკა მიშველაძე
საქართველო, თბილისი - 15:00 | 04.10.2016 ნანახია: 1472
სახელმწიფოს მეთაური ყველა პოლიტიკურ ძალას კიდევ ერთხელ მოუწოდეს სიმშვიდისკენ და შეახსნებს, რომ არჩევნებში მთავარი მოქმედი პირი არის ამომრჩეველი, რომელმაც მშვიდ ვითარებაში უნდა გააკეთოს საკუთარი არჩევანი, ამის შესახებ განცხადება პრეზიდენტის პრესსპიკერმა ეკა მიშველაძემ დღეს გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა.
მისივე თქმით, საარჩევნო პროცესს საქართველოში რამდენიმე ასეული დამკვირვებელი დააკვირდება. აქედან - 54 საერთაშორისო და 91 ადგილობრივი ორგანიზაცია, რაც კიდევ უფრო მეტად შეუწყობს ხელს სამართლიანი და სტაბილური საარჩვენო პროცესის უზრუნველყოფას.
"საქართველოში უკვე იმყოფებიან ეუთო-ს წარმომადგენლები. პრეზიდენტი მიესალმება და მადლობას უხდის მათ ამ ჩართულობისთვის. ქვეყნის პირველი პირი ყურადღებით მიადევნებს თვალს მათ მოსაზრებებს საარჩევნო გარემოსთან და მთლიანად პროცესთანდაკავშირებით.
განვაგრძობ საარჩევნო თემატიკას და მოგახსენებთ, რომ დასასრულს მიუახლოვდა საპრეზიდენტო კამპანია „შენი ხმა ჩვენი მომავალია", რომელიც მთელი ქვეყნის მასშტაბით ამომრჩეველთა გააქტიურების მიზნით მიმდინარეობს. პროექტში საქართველოს სხვადასხვა უმაღლესი სასწავლებლების სტუდენტები მონაწილეობენ, რომელთაც სხვადასხვა რეგიონში, უნივერსიტეტებში პირადად შეხვდა საქართველოს პრეზიდენტი და ახალგაზრდებს, არჩევნებში მათი მონაწილეობისა და ჩართულობის მნიშვნელობაზე ესაუბრა. ვიმედოვნებთ, რომ კამპანია წარმატებული აღმოჩნდება და 8 ოქტომბერს არჩევნებზე კიდევ უფრო მეტი ადამიანი მივა და საკუთარ არჩევანს გააკეთებს", - განაცხადა ეკა მიშველაძემ.