დავით სონღულაშვილი ვაზისუბნისა და ველისციხის მოსახლეობას შეხვდა
საქართველო, თბილისი - 11:29 | 14.09.2016 ნანახია: 1477
,,ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოს“ მაჟორიტარობის კანდიდატი დავით სონღულაშვილი ვაზისუბნისა და ველისციხის მოსახლეობის პრობლემებს გაეცნო
პარტია ,,ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოს“ მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატი დავით სონღულაშვილი სოფლების ვაზისუბნისა და ველისციხის მოსახლეობას შეხვდა.
შეხვედრის მიზანი ადგილობრივებისთვის საარჩევნო პროგრამის გაცნობა და მათი პრობლემების მოსმენა იყო. შეხვედრისას მოსახლეობამ ყურადღება გაამახვილა სოციალურ, ინფრასტრუქტურულ პრობლემებზე.
შეხვედრების დასასრულს, დავით სონღულაშვილმა ვაზისუბანში გოჩა კობახიძის, ხოლო ველისციხეში სოფო ყავალაშვილის ოჯახები მოინახულა. გოჩა კობახიძეს ზურგის ტვინის სიმსივნე აქვს, იგი 12 წელია, ლოგინადაა ჩავარდნილი და დახმარებას დაპირდა.
სოფო ყავალაშვილი კი, მუნიციპალიტეტის წარჩინებული სტუდენტია. მან ქვეყნის მასშტაბით, ერთიან ეროვნულ გამოცდებში მიღებული ქულების მიხედვით, მეოთხე ადგილი დაიკავა. დავით სონღულაშვილმა მას მიღებული შედეგი მიულოცა და წარმატება უსურვა. „ჩვენ ყველაფერი უნდა გავაკეთოთ, რომ სოფოს მსგავს ახალგაზრდებს მაქსიმალურად შევუწყოთ ხელი წარმატების მიღწევაში. ჩვენ უნდა შევქმნათ ახალგაზრდებისთვის ისეთი გარემო, რომ მათ შეეძლოთ თვითრეალიზაცია, ჰქონდეთ განვითარების შესაძლებლობა. ნათელი მომავალი ახალგაზრდების განვითარებაშია“, - განაცხადა დავით სონღულაშვილმა.