მიხეილ სააკაშვილმა ერთხელ მითხრა, მე მოცარტი ვარ და გიგა – სალიერიო - თამარ ჩერგოლეიშვილი
საქართველო, თბილისი - 12:43 | 01.12.2023 ნანახია: 1216
მიხეილ სააკაშვილი ფსიქოლოგიურად გაიჭედა ძალიან ცუდ ადგილას და არ იღებდა რეალობას, - ამის შესახებ „ევროპული საქართველოს“ წევრმა, თამარ ჩერგოლეიშვილმა რადიო „სივრცეში“ განაცხადა.
„მე 2012 წელსაც ვიცოდი, რა იყო სააკაშვილის პრობლემები. 2013 წელს სიტყვა მემკვიდრეობა ვახსენე და გამოქვეყნებულ კადრებში სანიტრებს როგორც ესროდა რაღაცებს, ნანახი მაქვს მე ეგ, რადგან მე მესროლა ქაღალდები და რაც ხელში მოხვდა. მემკვიდრეობა რომ ვუხსენე, მიწას მაყრიო, გამიბრაზდა, ისტერიკაში ჩავარდა და მივხვდი, რომ ძალიან ცუდად არის და არ არის კარგად. მაშინვე დავიწყე ამაზე მუშაობა. გიგასთან მივედი და ვუთხარი, რომ ცუდად არის. ასე არ ყოფილა აქამდე. მარტო არ ვიყავი მაშინ ოთახში, ეს რომ დაემართა.
ფსიქოლოგიურად გაიჭედა ძალიან ცუდ ადგილას და არ იღებდა რეალობას. ითხოვდა, გვეთქვა, რომ ყველას ისევ გვიყვარს, ითხოვდა, რაღაც არარეალისტური სურათები გვეხატა მისთვის. ერთხელ მითხრა, შენ არ გესმისო. მე მოცარტი ვარ და გიგაზე თქვა – სალიერიო. არ იღებდა რეალობას, რომ ვუხსნიდი, არის ხალხი, რომელიც შენ მხარს გიჭერს და ამაზე მეტი ხალხი არის, რომელიც მხარს არ გიჭერს-მეთქი. გასაგებია, რომ გინდა, მოიგო მათი გულები, მაგრამ თუ არ აღიარე, რომ ახლა მხარს არ გიჭერს, გულსაც ვერ მოიგებ. ჩვენ მარტო დავრჩით მაგ ამბავში. მე გვარამიასთან, ირმა ნადირაშვილთან, მელიასთან დავრბოდი და ვიძახდი, რომ ეს კაცი საკუთარი თავისგან არის გადასარჩენი და არ წაგაქციოთ, კედელი გაუკეთეთ, რადგან კედელს თუ გაუკეთებ, დაეჯახება და უკან წავა. ანუ ინფანტილურია მიშა და იქამდე ტირის, სადამდეც გასდის. ეს ვერ ავუხსენი და წააქცია ხო მელია, გვარამია. ამ ყველაფერში მე გავატარე ოთხი წელი. გიგა გამალებული ცდილობდა „ნაციონალური მოძრაობის“ დემოკრატიზაციას, რომ წესებზე აგებულიყო პარტია და არა ბელადის ახირებებზე“, – განაცხადა თამარ ჩერგოლეიშვილმა.