ბიძინას მთავრობა გადაყვება ჩვენი ევროპული მომავლის წართმევის მცდელობას - სალომე სამადაშვილი
საქართველო, თბილისი - 21:44 | 27.05.2022 ნანახია: 540
ბიძინას მთავრობა გადაყვება ჩვენი ევროპული მომავლის წართმევის მცდელობას - წერს სოციალურ ქსელში პარტია "ლელოს" წევრი, დეპუტატი სალომე სამადაშვილი.
სალომე სამადაშვილის განცხადებით, "ქართული ოცნება" ევროპარლამენტის მიერ კანდიდატი სტატუსის მხარდამჭერი რეზოლუციის წინააღმდეგ ლობირებს.
სიცრუის და სიძულვილის პარტია, "ქართული ოცნება", შიშით ელოდება ივნისის ევროპული საბჭოს გადაწყვეტილებას. თუ ყველაფერი გააკეთე, რომ წარუმატებელი იყოს ევროკავშირში გაწევრიანების განაცხადი, ცხადია, გეშინია.
შეშინებული და ცრუპენტელა პრემიერი, ბიძინას მატყუარა უმრავლესობა პარლამენტში, დღეს ისევ ურცხვად ატყუებს ხალხს. ხელს იშვერს ოპოზიციისკენ, არასამთავრობოებისკენ, მედიისკენ, ევროპარლამენტარებისკენ... აღარ იციან, ვის დააბრალონ, რომ გაანადგურეს ქვეყანა და მისი ევროპული მომავალი.
დღეს მორიგ ჯერზე შევთავაზეთ ერთობლივი სამოქმედო გეგმა, პასუხი-ტყუილების კორიანტელია. გვაბრალებენ, რომ ევროპარლამენტში ვლობირებთ იმას, რომ კანდიდატი ქვეყნის სტატუსი არ მოგვცენ. პირიქით-ევროპარლამენტში როდესაც ვიკითხეთ, რატომ არ მიიღეს დღემდე ჩვენი კანდიდატი სტატუსის მხარდამჭერი რეზოლუცია, როგორიც მიიღეს უკრაინის და მოლდოვისთვის, გვითხრეს, რომ მთავრობა გამალებული ცდილობს, რეზოლუცია არ მიიღონ.
ვაზუსტებ, ქვეყნის კანდიდატი სტატუსის მხარდამჭერი რეზოლუციის წინააღმდეგ ლობირებს ქართული ოცნება. ეშინია, რომ იქ კრიტიკული შეფასებებიც იქნება.
ოცნების სახელით ტყუილების სასაუბროდ დაქირავებულმა ევროინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარემ, რომელიც დიპლომატიურ სამსახურში ყოფნისას, ძალიან დიდი გულმოდგინებით უმტკიცებდა ევროპარლამენტის წევრებს, რომ ბიძინა ივანიშვილი საშიში რუსი ოლიგარქია, დღეს მორიგ ჯერზე მოიტყუა, რომ ესეთი რეზოლუცია მიღებულია. ოცნებაში მხოლოდ მატყუარების და მედროვეების ადგილია.